Δεκατρείς γονείς των οποίων τα παιδιά τους συμμετέχουν στο σχολικό ραδιόφωνο Ραδιοδραδρομές 2ο Γυμνάσιο Ζακύνθου δώρισαν στο σχολείο  για τις ανάγκες του προγράμματος μια κονσόλα ήχου PV6-USB. Σε μια σεμνή τελετή που πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή το πρωί στο γραφείο των καθηγητών, παρουσία των μαθητών που συμμετέχουν στο πρόγραμμα, ο Διευθυντής κ. Πόθος Διονύσιος και οι υπεύθυνοι για το πρόγραμμα εκπαιδευτικοί κ. Καραντζή Κατερίνα και κ. Καλόγηρος Σωτήρης παρέλαβαν την κονσόλα  αφού ευχαρίστησαν τους γονείς για την αμέριστη συμπαράστασή τους στις δραστηριότητες του σχολείου. Οι γονείς με τη σειρά τους ευχήθηκαν στις Ραδιοδιαδρομές ΚΑΛΕΣ ΕΚΠΟΜΠΕΣ  και πάντα το σχολείο να προσφέρει στα παιδιά τους ευκαιρίες για καινοτόμες και δημιουργικές απασχολήσεις. Οι γονείς που συμμετείχαν στη δωρεά είναι οι: Αμπελά Μαγδαληνή, Αντωνίου Ιουλία, Κακολύρης Σταύρος,  Κορδώνης Νίκος, Κούτσης Γιώργος, Μαρίνος Διονύσιος, Μαρούδα Αγγελική, Μιμηγιάννη Παρασκευή, Παπαδάτου Νάνσυ, Πατρινός Διονύσιος, Πυλαρινός Παναγιώτης, Ρουμελιώτη Γιώτα, και Φιλίππου Θεοδόσης.

received 1024858970991366received 1024859000991363