Οι Ραδιοδιαδρομές του 2ου Γυμνασίου Ζακύνθου με το  ραδιοφωνικό  ηχητικό μήνυμα  (spot) "Εξαφάνιση των ειδών" με το οπoίο έλαβαν μέρος στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό ραδιοφωνικού μηνύματος "Κάντο ν΄ ακουστεί" με θέμα την προστασία του περιβάλλοντος, που συνδιοργάνωναν το Υπουργείο Παιδείας και το European School Radio, έλαβαν ένα από τα πρώτα τρία βραβεία??!!! Η ακριβής θέση ( 1η , 2η ή 3η ) θα ανακοινωθεί σε τηλεοπτική τελετή βράβευσης στη δημόσια τηλεόραση ΕΡΤ3, το Σάββατο 27 Ιουνίου 2020 στις 10:00 π.μ..

Συγχαρητήρια σε όλους όσοι ασχολήθηκαν με το συγκεκριμένο project!!!

Μπείτε στη  Διεύθυνση ψηφοφορίας ακροατών (κάντε κλικ στην παραπάνω εικόνα)  όπου μπορείτε με την ψήφο σας να βοηθήσετε να βραβευτούν με το βραβείο κοινού τα δύο ραδιοφωνικά μηνύματα που έστειλαν οι μαθητές μας σε αυτό το διαγωνισμό. Οι κωδικοί αριθμοί των μηνυμάτων μα είναι 5174 - Εξαφάνιση των ειδών και 5173 - Κλιματική Αλλαγή. Ακούστε, απολαύστε υπεύθυνα ? και δώστε μας μια καρδούλα ??.