Προκειμένου οι μαθητές μας να παρακολουθήσουν τα μαθήματα εξ αποστάσεως σύγχρονης και ασύγχρονης διδασκαλίας θα πρέπει να χρησιμοποιήσουν τους λογαριασμούς που έχουν στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ) από το μάθημα της Πληροφορικής. Η διαδικασία αυτή θα γίνεται με την επίβλεψη του κηδεμόνα ο οποίος μπορεί να επικαιροποιήσει τους λογαριασμούς αυτούς με την προσωπική του ηλεκτρονική διεύθυνση και το κινητό του τηλέφωνο για την περίπτωση ανάκτησης χαμένου κωδικού. Οι μαθητές των τμημάτων Α1 και Α4 επειδή δεν διαθέτουν λογαριασμό στο ΠΣΔ θα πρέπει να τον δημιουργήσουν από το σπίτι με την επιτήρηση πάντα των κηδεμόνων τους στη σελίδα https://register.sch.gr/students.

Οι κωδικοί αυτών των λογαριασμών είναι αποκλειστικά προσωπικοί και φυλλάσονται με ευθύνη των γονέων και των παιδιών. Στο εξής θα πρέπει να παρακολουθείτε τα emails σας για οδηγίες σχετικά με τις ηλεκτρονικές τάξεις που θα δημιουργήσουν οι καθηγητές σας. Διαβάστε και αναλυτικές οδηγίες δημιουργίας λογαριασμού από το Υπουργείο Παιδείας